menusearch
shahab-sang-p.ir

مزایای کناف؟

یکشنبه هفتم اردیبهشت ۹۹
(0)
(0)
مزایای کناف؟

کاهش بار مرده ساختمان

این نوع دیوار در مقایسه با دیوارهای بنایی ده تا پانزده برابر سبک تر است. بنابراین می‌تواند با کاهش بار مرده ساختمان، تأثیر نیروی زلزله را بر ساختمان کمتر کند. علاوه بر این در صورت تخریب ساختمان، به علت سبکی این نوع مصالح، خطر جانی کمتری برای ساکنان ساختمان خواهدداشت.

 

نحوه اتصال انعطاف پذیر پانل های گچی

سبک بودن مصالح کناف، نحوه اتصال انعطاف پذیر پانل های گچی به زیرسازی فلزی و پروفیل ها، همگی به گونه ای هستند که نیروی زلزله تأثیر مخرب کمتری بر ساختمان خواهد داشت.

 

حمل آسان و افزایش سرعت اجرا

همچنین سبک بودن مصالح کناف موجب حمل آسان و افزایش سرعت اجرای پروژه خواهد شد. در مسافت های طولانی با بسته بندی مناسب، می‌توان از میزان آسیب به مصالح جلوگیری کرد. حجم کم مصالح کناف بدلیل بسته بندی قالبی کاهش هزینه های حمل را نسبت به مصالح سنتی در بر خواهد داشت.

 

 

 

دسترسی آسان به تاسیسات مکانیکی و الکتریکی

از مزایای دیگر سیستم کناف دسترسی آسان به تاسیسات مکانیکی و الکتریکی است. در صورت ترکیدن لوله های تاسیسات و… به راحتی می‌توان قسمت آسیب دیده را تشخیص داده و تعمیر کرد. در صورت آسیب دیدن دیوارهای کناف در اثر ضربه نیز، قسمت آسیب دیده به راحتی تعویض و تعمیر می‌شوند. این دو ویژگی موجب افزایش عمر مفید ساختمان می‌شوند.

 

 

 

حذف صرف زمان برای خشک شدن مصالح

مصالح بنایی نیاز به صرف زمان برای خشک شدن دارند. در مناطق سردسیر و فصول سرد سال لازم است محیط گرم باشد زیرا در صورتی که گچ تازه در مدت معین خشک نشود در مقابل رطوبت خود طبله کرده و به صورت جدا از هم ظاهر میشوند و پس از آنکه رطوبت از بین رفت و محل خشک شد گچ طبله شده به حالت اولیه باز نمیگردد. از این رو می‌توان گفت سیستم کناف نیازی به صرف زمان برای خشک شدن ندارد و در فصول سرد مشکلات اجرایی کمتری دارد.

 

قابلیت رنگ آمیزی بلافاصله پس از نصب

همچنین دیوارهای کناف بلافاصله بعد از نصب، قابل رنگ آمیزی و رنگ پذیری هستند. این موضوع نیز باعث صرفه جویی و بالا رفتن سرعت اجرای پروژه ها می‌شود.

 

جلوگیری از ایجاد ترک در دیوار

استفاده از نوار درزگیر موجب استحکام محل درز و جلوگیری از ایجاد ترک در دیوار می‌شود.

 

مقاومت در برابر عبور صدا

یکی از مشکلات ساختمان های نوساز عایق نبودن صدا و حرارت است که موجب مزاحمت واحدهای مجاور در آپارتمان ها است. با به کارگیری دیوارهای کناف می‌توان مقاومت در برابر عبور صدا را افزایش داده و با استفاده از عایق های پشم سنگ و پلی استایرن دیوارها را در برابر حرارت به راحتی عایق کرد. عایق ها در بین دو پانل گچی قرار می‌گیرند.

از سیستم پانل های گچی کناف بدون سازه نیز استفاده می‌شود. در این حالت، پانل های گچی با استفاده از چسب پرلفیکس به عنوان پوشش روی دیوارهای سنتی نصب می‌شوند. بدین ترتیب فضایی خالی در پشت آن برای عایق کاری و عبور تاسیسات ایجاد می‌شود.

از دیگر مزایای سیستم کناف اجرای فرم های دکوراتیو و منحنی و افزایش سطح زیر بنای ساختمان با توجه به کاهش ضخامت دیوارهای کناف نسبت به مصالح سنتی است.

 

 

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر